Bir seyahatte konakladığın otel çok önemli..

Seyahat etmek keyfim, mutluluk kaynağım olduğundan beri oteller ikinci evim olmaya başladı. Bazısını çok seviyorum bazısına ise alışamıyorum sevemiyorum. Bu sefer sevdiğim bir konaklama noktası anlatacağım sizlere. Atina’da Electra Metropolis’te konakladım. Otele ilk girişimden, son çıkışıma kadar her anda özel ilgisini hissettiren otel personeli ve konforu ile benden tam not aldı açıkcası. İlk girişte Türk olduğumu söylediğimde verdikleri ilk tepki : Galatasaray ? or Beşiktaş ? demeselerdi keşke. Fenerbahçe demediler 🙂 ama olsun.

image1 (63)

Konumu Çok İyi ! 

Otelin en büyük avantajlarından birisi, Plaka, Syntagma Meydanı ve Monastiraki Meydanı üçgeninde yer alması. Konum açısından oldukça başarılıydı gerçekten. Odanda bir şeyini unutsan tekrar dönmek için uzun uzun yollar yapmana gerek yok 🙂 Zaten yanı başında her şey. Turistik merkezde olması gerçekten bir gezgin için büyük avantaj. Turistik merkezlere max. 15 dakika yürüme mesafesinde son derece iyi bir yerdeydi.

Kahvaltı, bizden farksız ! 

Açık büfe kahvaltısı gerçekten yoğun çeşit içeriyordu. Gerek gözümüz gerekse karnımız doydu. Pancake’den, böreklere, omletlere kadar bir çok çeşit vardı. Avrupa’da genelde kruvasan ve kahve eşliğinde yapılan klasik kahvaltıdan uzakta son derece lezzetli bir büfe sundu otel. Bizden farksız dememin sebebi biraz da bundan.. Ezberler bozulmuş !

Otelin Avantajları

  • Bu otelin terası, Atina’da belkide en iyisi ! Akropolis gören terasta, gündüz mükemmel bir kahvaltı yapabilir, akşam ise güzel bir şeyler içebilir sohbet edebilirsiniz.
  • Yazın mı geldin ? O zaman da, yapacak şey basit. Terasta bulunan havuzunda Akropolis manzarasında aldığın keyfe kulaç atabilirsin.
  • Syntagma Meydanına 200 metre olması gibi, en büyük avantajlarından birisi de WİFİ hızıydı.
  • Fassianos sanat eserleri ile dekore edilmiş atriyumda mükemmel bi konaklama deneyimi yaşayabilirsiniz.
  • Spa bölümünde kendinizi masaj ustalarına bırakabilirsiniz.
  • Taksi her zaman kapıda ! Bir yere gideceksen taksi arama derdin yok.
  • Otel Ağustos 2016’da hizmete girdi. Son derece temizdi.
  • Oda sıcaklığı ile ilgili bir durum yaşamadık.
  • 8.Katta 831 numaralı odada konakladım. Balkonu son derece güzel bir açıya bakıyordu.

Atina’da konaklayabileceğiniz güzel bir nokta Electra Metropolis.

Tavsiye ederim..

image2 (39)image3 (30)

Yorumlar