Kim derdi ki ? 3 4 günlük Atina ziyaretimde bir kaç saatlik masal diyarı misafiri olacağımı ?

Monastiraki Meydanından Psirri Mahallesine doğru yürürken rengarenk bir sokağa denk geldim. Önce hani klasik şemsiye sokaklar olur ya öyle olduğunu düşündüm. Ama yaklaştıkça 3 binanın rengarenk süslendiğini farkettim. Ama ne renkler ! Kurşun askerlerden, noel babaya, bal kabağına dönüşmeden önceki arabadan, geyiklere, tavşanlara kadar bir çok detay vardı. Yağmur da yağıyordu ama aldırış etmeden binayı inceledim gerçekten. Tabi en büyük etken ise, binanın tepesinde bulunan devasal ejderha ! İçeride ne olduğunu merak ettim ve daldım içeriye.. 2015 Aralık ayında açılmış 1 yılını yeni doldurmuş taze bir mekanı tanıtayım sizlere.

İçerisi Peri Masalı..

Little Kook, içeriye girmenle beraber seni büyüsüne kapılmanı sağlıyor. Her yer ayrı detay. Ben ejderhalı ana binaya girdim. 2 katlı binada, katların ortası boşluk ve bu boşluktan bir fasülye ağacı yükseliyor. Öyle de güzel süslenmiş ki, anlamazsın fasülyeyi. İçerde masama oturduğumda sipariş vermeyi unuttum. Sağa sola baktım hayranlıkla. Nasıl bakmayacaksın ki ? Her yer ayrı detay. Nereye baksam -aa bu varmış diyorum inceliyorum. Little Kook masal diyarına girdiğinizde bir kez daha kendinizi çocukluğunuzda hissedebilirsiniz. Hatta çocukluğunuzu yaşayabilirsiniz.

İçeride, Yüzüklerin Efendisi, Harry Potter, Sinderalla, Yedi Cüceler, Pinokyo, Oliver Twist gibi en güzel hikayelerden ayrıntılar var. Eminim Little Kook, bir cafe olmasaydı Hollywood filmleri için güzel bir zemin hazırlayabilirdi.

Çalışanların kıyafetleri de bir o kadar ilginçti gerçekten. Kimi prenses gibi giyinmiş, kimi ise Harry Potter kahramanlarından biriymiş gibi çıktı karşımıza. En güzeli de, içeride herkes son derece keyifli mutlu. Kısa bir sürede olsa dünya dertlerinden kurtuluyorsun, düşünmüyorsun kötülükleri burada.

Kekleri Efsaneydi

Lezzetleri de en az mekan kadar güzeldi. Bir kere baştan söyleyeyim burası tatlı çeşitleri ile ön plana çıkmış bir mekan. Öğün yemeği bulamazsın. Ama öyle büyük porsiyonlarda kek ve pasta veriyorlar ki -ama bunu bitiremem ki diye düşündürür sana. Bu sebeple, iki kişi bir porsiyon kek daha uygun bir sipariş olabilir.

Yani özetle anlayacağın öyle uzun uzadıya bir menü yok. Harika bir çay, kahve noktası burası. 3 kahve ve 1 magic kiss isimli kek için 18 Euro ödedik. Fiyatlar normal.

Alice in Wonderland’da fincan vardı ya o hesap.. Peri masalına misafir olmaya hazır mısın ?

O zaman seni Atina’da Little Kook’a alalım hemen.

image12 (1)

image1 (64)

Yorumlar