Büyük şehirlerde beton aralarında trafikte kaldıkça, kalabalık içinde hareket etmeye çalıştıkça, hayat koşturmacası denilen o kaosun içinde kaldıkça haftasonları daha kıymetli olmaya başlıyor. Haftasonu gelsin de kaçalım bir yere cümlesini daha çok kurar oluyoruz. Hal böyle olunca yakınlarda bir yer varsa diye göz atmaya, sevdiklerimizle yola koyulmaya çalışıyoruz. Eğer son dönemde bu ruh halini yaşıyorsanız bu yazı tam size göre. Hadi Sapanca’dan konuşalım biraz.

Sapanca’da Gezilecek Yerler

Kırkpınar

Sapanca’da görülmesi gereken yerlerin başında geliyor bana kalırsa. Şık evlerin önünde, yeşillikler arasında yürüyüş yapabileceğiniz, adeta birbiriyle tatlı bir rekabet içinde olan butik cafeleri deneyimleyebilir. Çimlere uzanıp gökyüzüne bakabilirsiniz.

Maşukiye

Sapanca Gölü’nden 10 dakika uzaklıkta doğanın içinde trekking veya doğa yürüyüşü yapabileceğiniz, atv safari ve zipline gibi deneyimler yaşayabileceğiniz uğranılması gereken yerlerden.

Sapanca Göl Kenarı

Göl kenarı Sapanca’nın bana kalırsa en çok vakit geçirilmesi gereken yerlerden.  Sapanca Gölü’ne karşı yemek yemek veya kahve içmek isterseniz yazının devamındaki bilgiler çok işinize yarayacak kesinlikle.

Sapanca’da Nerelere Gitmeli ?

Baççe Restoran : Sapanca’nın en güzel mekanlarından birisi kesinlikle. Göle sıfır konumda  kendi iskelesi üzerinde hizmet veren Sapanca’nın en güzel noktalarından birisi. Alkol hizmetleri vardır.

Çiftlik Restoran : Çerkes  kahvaltısı dillere destan derler ya hani. Burada Çerkes kahvaltısını deneyimleyebilir, yeşilin içinde kahvaltınızı keyifle yapabilirsiniz.

Matranç : Sapanca’nın en meşhur ve en eski mekanlarından birisi. Dondurması ve tatlılarıyla ön planda olsa da dünya mutfağından lezzetleriyle de Sapancalıların sevdiği bir işletme.

Tırtıl : Dışarıdan bakılınca İngiltere’ye mi geldim acaba diye düşünebilirsiniz. Ama hala Sapancada’sınız. Kahve çeşitleri, tatlılarıyla Sapanca’nın en yeni mekanlarından birisi. Deneyin derim.

Uğurlu Dükkan : Kırkpınar’da en çok sevilen mekanlardan birisi. Tatlı ve kahve için öncelikli adreslerdendir.

Sopeli : Sapanca’nın doğal yaşam parkı. Göletleri, küçük alılveriş noktalarıyla büyük bir kompleks. Hem küçük bir tur yapabileceğiniz hem kahvaltı veya alabalık deneyebileceğiniz Sapanca’da çok tercih edilen bir yer.

Reis’in Teknesi : Göl kenarında son derece güzel balık ekmek yiyebileceğiniz hem salaş hem lezzetli şehirde bulamayacağımız samimiyette bir  işletme.

No:9 : Kırkpınar’da ayağımız yeşile bassın ama göl de karşımız da olsun derseniz burayı deneyimleyebilirsiniz. Keyifli mekanlardan birisidir.

İstanbuldere : Alabalık nerede yiyebilirim sorusu için en güzel cevaplardan birisidir.

Sapanca’da Nerede Konaklanabilir ?

Beta Home : Sapanca’da en çok tercih edilen konaklama noktalarından birisi. Bana kalırsa da en iyisi ! Neden diye sorarsanız bir kere aile işletmesi. Çok tatlı bir çiftin işlettiği bu tesiste ister oda kiralayabilir, isterseniz villa kiralayabiliyorsunuz. Göle sıfır konumda sadece işletme misafirlerinin olduğu bu güzel yeşillikte isterseniz mutfaktan çıkacak birbirinden güzel lezzetleri de deneyimleyebilirsiniz. Bu arada, Beta Home’da gerçekten çok ciddi bir mutfak ekibi var. Sundukları lezzetlerin hepsi birbiriyle yarışabilecek durumda. Kahvaltı veya yemek için konaklama müşterisi olmaksızın dışarıdan da gelebiliyorsunuz.

Room Room : Sapanca Kırkpınar’da konaklama seçenekleri arasında değerlendirilebilecek, odaların içinde mutfağı da bulunan bir butik otel.

Gönül Sofrası Bungalov : Sapanca’da bungalov da konaklayarak daha farklı bir deneyim yaşamak isterseniz burayı da değerlendirebilirsiniz.

Aslİbey Konağı : Sapanca’da konakta konaklama deneyimi için değerlendirebileceğiniz bir butik otel.  Mudurnu’da olan konaklara benzeyen bu tarihi yapıda tarihi bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Osso Garden Bungalov : Sapanca’da göl kenarında şık, temiz bir bungalov tesisi.

Maşukiye Cansu Bungalov : Maşukiye’de hem butik hem şık konaklama yapabileceğiniz tesislerden birisi.

       

Yorumlar