Uzungöl Com Kahvaltısı denediniz mi hiç ?

Cevabınız hayır ise çok şey kaçırdınız diyebilirim. Trabzon’a gideceğim nerede kahvaltı yapmalıyım diye düşünenlere bir alternatif olarak aşağıdaki yazıyı paylaşıyorum. Umarım ekmeğinizi muhlamaya bandırırken ufak da olsa bir katkımız olur 🙂

Karadeniz sahil yolundan Rize istikametine giderken Uzungöl tabelası görmek mutlu ediyor. Of üzerinden Solaklı deresine paralel bi yolda gidiyoruz kıvrıla kıvrıla. Bu yol bir şeylerin sinyalini veriyor. Neyin mi ? Huzura geliyorsun Seymen diyor. Yeşilin her tonunu masmavi gökyüzü altında görebiliyorum. Uzungöl’e girişte ormanın eteğine kurulmuş ahşap evleri ve ikiz minareleri camiiyi görünce Karadeniz’e yakışır bir şaşkınlık tepkisi veriyoruz. Offff  ! Harika burası. Burası değişik bir yer. Şansınız varsa burada bi kaç saat içinde 4 mevsimi yaşayabilirsiniz. Güneş varken, bulutlar gelir, yağmuru bırakır sonrasında sisle kapatır Uzungöl’ü. Kim bilir, belki de doğa Uzungöl’ü böyle korumaya çalışıyor. Yağmur veya sis varsa kaçmayın sığınmayın bir yere. Garester yolunda Com Cafe’de, çay içerken izleyin Uzungöl’ü. Çay servisi sırasında “Eskiden kendi halindeyken daha güzel diyor” Seval abla ve ekliyor. “Uzungöl’ün ilerde havuz gibi gözükmesinden korkuyorum. Umarım daha güzel olacak her şey”.

Kahvaltı manzarası da şu şekilde işte;

 

 

uzungolkahv

Benim önerim bu güzel kahvaltı sonrasında aracınız da uygunsa yarım saat daha yol yapın ve tepeye Garester Yaylasına doğru yola koyulun.. Emin olun tırmandıkça manzara daha güzel..

Yorumlar