Alaçatı’yı sevmek enteresan bir şey değil mi ? Sadece mekan diyarı aslında. Ama rengi midir, yapıları mı insanları mı nedir bilinmez sevdiriyor gezgine kendini burası. Denize uzakmış vs düşünmezsin, takmazsın. Çünkü sokaklarını seversin, o motive eder seni. Bir başka motive eden mesele ise kuşkusuz kafanı yastığa koyduğun yer. Bu sebeple size bir yer anlatmak istiyorum Alaçatı’da.

14 Odası var ! 

Art Alaçatı bu sene kapılarını açmış nadide yerlerden. Son derece özenle hazırlanmış ve işi bilen mimarlar tarafından dekore edilmiş havuzlu, Alaçatı göbeğinde müthiş bir dinlenme noktası. 14 odası, yeşillik arasında ortak alanları, ilgili personeliyle çok memnun kaldığım bir butik otel oldu. Hani bir yeri çok beğenirsen yine olsa yine giderim dersin ya o hesap işte.

Kahvaltısı Gayet İyi ! 

Bir butik otelin bence en büyük kozudur kahvaltı. Kötü yapma şansı olmamalı. Art Alaçatı bu konuda da gayet başarılıydı. Halis bir ege kahvaltısı ile şık sunumları birleşince masalar şenlenir olmuş. Ben şahsen çok beğendim. Sizlere de öneririm. Açık büfe var ama serpmeyi de rica edebilirsiniz. Havuz başında, çimen üzerinde bence keyfini çıkartın bu konaklamanın.

Yorumlar