Malezya’da başkent Kuala Lumpur’a 1 saat uzaklıkta Port Dickson bölgesinde mükemmel tesisler var gerçekten. Tesisin fotoğrafları zaten nası bir konaklama deneyimi sunduğuyla ilgili aşağı yukarı bilgi veriyor. Gerçekten unutulmayacak lüks bir tatil için ideal bir yer Lexis Hibiscus.

Port Dickson Hakkında

Port Dickson, Kuala Lumpur’a yakın bir konumda hatta benzetme yaparsam İstanbul Şile, İzmir Foça gibi bir konumda. Yani, şehre en yakın plaj diyebilirim. Port Dickson’da deniz öyle masmavi vs değil maalesef. Biraz bulanık gibi gözüküyor. Bunun rengi ise, pislikten değil tabi ki, okyanus dalgası ve toprak renginden kaynaklı. Yoksa su temiz sıkıntısız. Gayet güzel. Ama yine de buranın keyfi için odada bulunan havuzlar daha cazip geliyor bana.

Hibiscus Deneyimi ! 

Bi kere kendinizi özel hissedebileceğiniz bir yer burası. Bunda anlaşalım, kabul edelim. Ayrıca, Hibiscus Malezya’nın ulusal çiçeğinin adı. Haliyle deniz üzerindeki mimari de bu çiçek üzerinden tasarlanmış. Çiçeğin yaprakları ve 5 yonca yaprağında konaklayabiliyorsun. 500’den fazla oda var bu deniz üzerinde. Her odada denize bakan küvet ve havuz bulunuyor. Ayrıca, müthiş bir limon kokusu var odalarda. Peki odalarda durum ne ? Kocaman bir televizyon ve içinde müthiş bir film arşivi var. Şahsen UNCLE filmini izledim gece 🙂 Pek keyifli oldu 🙂

Ayrıca, sabaha kadar dışarıda oturup, hele ki kalabalık bir grupla gittiyseniz minik bir parti havasında harika bir akşam da yaşayabilirsiniz. Ayrıca büyük binanın üst katında bir roof bar var burada kokteyl alarak hem müzik dinleyebilir hem de okyanus üzerindeki evlerin manzarasını izleyebilirsiniz. En alt katta ise restoran ve kahvaltı bölümü bulunuyor. Bu arada, o kadar büyük bir alan ki resepsiyondan 2 km uzaklıkta bile evler var. Hal böyle olunca mini golf arabaları baya iş görüyor. Servis yapıyorlar. Otel içinde ulaşım da var yani 🙂

Otelin personeli meselesinde ise inanılmaz ilgililer. Herkes güler mi yahu ? gülüyor işte. Otel müdürüne genelde kimler geliyor diye sorduğumda, Tayvan, Çin, Hong Kong, Kore cevabını aldım. Türkler ? diye sorduğumda ise maalesef cevabı aldım. Açıkcası balayı çiftleri vs için Asya’da ilk sıralara girebilecek yerlerden birisi. Olur da Kuala Lumpur’a yolunuz düşerse ve vaktiniz varsa burayı değerlendirebilirsiniz bence.

Bu arada bu bölgede bu otele gelmeyi düşünürseniz Lexis’in 2 oteli daha var. Navigasyon veya şoföre Hibiscus detayı vermeniz gerekiyor. Yoksa diğer otele gidebilirsiniz.

   

Yorumlar