Genelde Asya ülkelerinde olan bir etkinlik Sky dinner. Vinç sistemiyle yükselen bir mekanizmada bir öğünü geçiriyorsun.

İtiraf ediyorum. Program elime ilk geldiğinde akşam yemeği bölümünde yazan “Sky Dinner” notunu gökyüzü isminde manzaralı bir restoran zannetmiştim. Manzarası olan bir yerde yemek yenir, sohbet edilir diye düşünmüştüm. Taa ki, festival alanında “Sky Dinner” bölümünü görene kadar.  Vinç sistemiyle 22 kişilik bir masanın 30 metre kadar yükseldiği bir platformda bir akşam yemeği yedim desem ?  45 dakika süren bu yemekte hem Doha’yı tepeden görme hem de  şefimizin birbirinden lezzetli yemeklerini deneyimleme şansı buldum. Kendi ekseninde 360 derece dönebilen masa ve sandalyelerimiz ile havada bulunduğumuz süre içerisinde sürekli farklı bir açıya bakma fırsatımız da oldu. Son derece güvenli,  heyecanlı  ve lezzet dolu bir uçuşun ardından 45 dakika sonrasında yere indik. Korktun mu diye sorarsanız ? Azıcık cevabı verebilirim. Ama harika bir deneyim olduğunu söylemeden geçemeyeceğim.

Ücreti : 500 QR. ( 500 TL civarı )

Ne yiyorsun diye sorarsan, aşağıda sana bir liste sunuluyor et mi tavuk mu yemek istersin diye soruyorlar. Aşağıda menüyü seçtikten sonra yukarıya çıkıyorsun. Yukarıda servisi yapılıyor. Yani yukarıda garson gelip ne yersiniz diye sormuyor. Yukarıda düşünmüyorsun. 🙂

Güvenli mi ? Evet bir sorun hissetmedim.

Valla bir de, benden taktik olsun sizlere. Böyle bir etkinliği katılacaksınız bir yerde, selfie çubuğunuz yanınızda olsun ve köşede oturun. İnanılmaz fotoğraflar yakalayabilirsiniz.

Türkiye’de geçmişte İzmir, İstanbul ve Mersin’de yapıldığını duydum. Umarım tekrardan Türkiye’de bu duyguyu yaşarız.

 

Yorumlar