En ilginç konaklama deneyimlerimden birisiydi hakikaten..

Kuzeye yolculuk yapınca malum heyecanımız kadar bütçemiz de yükseliyor. Hal böyle olunca oteller de ağır geliyor. Otelde kalmak yerine hostel tercih edeyim en iyisi ben diyorsun ve ona göre bir arayışa geçiyorsun. Böyle bir kafada ben de İzlanda’da nerede kalırım diye bakınırken Galaxy Pod’a denk geldim. Galaxy Pod önce ismi sandım. Basit bir anlam işte deyip geçtim. Ama sonradan çaktım ki buranın bir konsepti varmış meğer.

Galaxy Pod, bildiğin kapsül bir aslında. Kapsül içerisinde sürgüyü çekip konaklamanı yapıyorsun. Hatta sadece konaklama da değil. Bir kere ışıkları gerçekten bambaşka bir hava veriyor. Sanki gerçekten samanyolunda ilerliyor gibi hissediyorsun. Kapsül içerisinde 2 usb girişi ve 1 priz var. Elektronik cihazlarını burada şarj edebilirsin. Kapsül içerisinde ayrıca bir ayna, bir yangın tüpü ve bir ekranın var. Bu ekrandan ister film izleyebilir, ister TV’ye göz atabilir, istersen internet bölümünde tur atabilirsin. Tüm bunları da sırtını yaslayarak yapabil diye bir tarafı klavye bir tarafı kumanda olan bir cihaz var.

Otururken de öyle dar vs deme. Bildiğin oturabiliyorsun kafan çarpmadan. Ben bu hostelde 6 numaralı odada 34 numaralı kapsülde konakladım. İstanbul’dan geldim diye güzel bir jest yaptılar gerçekten 🙂 Hostelde ayrıca dışarıdan getirdiğinde erzaklarını koyabileceğin bir dolap, temiz bir duşu ve diğer misafirlerle kaynaşabileceğin bir salon bölümü var. Son derece keyifli farklı bir konsept olduğu kesin. Bu arada kapsül içinde oda sıcaklığını da kendin ayarlayabiliyorsun. 24 odalı bir yatakhanede kendi kapsülünde kendi yaşam alanını oluşturabiliyorsun. Bu da büyük avantaj. Fiyat ise gecelik 200 TL civarında.

Ha bir de, araba kiralarsan tesis önünde ücretsiz otopark bölümü de var kullanabilirsiniz.

Farklı bir deneyim ve daha uyguna konaklama için Galaxy’i öneririz efendim.

Galaxy Pod Hostel’in web sayfası için buraya tıklayınız.

Hostele rezervasyon yapmak isterseniz ise buraya tıklayınız.

Yorumlar