Bali’de kesinlikle en beğendiğim bölge bir çok Bali yolcusu gibi Ubud oldu. Ubud’da ise konaklama yeri ararken fiyat, performans ve konfor anlamında bir çok detaya dikkat ederek otel ararken Bism Cottages ilgimi çekti. Havuzu, renkleri ve bungalov tarzu odalarıyla farklı bir deneyim yaşayabileceğimi düşündüm. Öyle de oldu. Şu güzel konaklama deneyiminden bahsetmek istiyorum sizlere.

Konumu Baya İyi ! 

Otelin konumu gerçekten baya iyiydi. Maymunlar Ormanına 5 dakika yürüme mesafesinde, Ubud’un en canlı caddesinin hemen bir arka paralelinde olan bir yerde. Bali Havalimanı’na yaklaşık 1 saat kadar uzaklıkta yer alıyor. Dilerseniz otel ile görüşerek transfer konusunda da destek alabilirsiniz.

Yarım Gün Tur ! 

Dilerseniz otel kendi aracıyla sizlere yarım günlük Ubud turu da yaptırıyor. Turda neler mi var ? Pirinç tarlaları, kuwak kahvesini deneyimleyeceğiniz bir cafe ve şelale. Daha uzun rotalar için yine otel ile pazarlık yaparak bir fiyat alabilirsiniz. Tur fiyatı memnun etmezse otelin bulunduğu sokakta yine sağlı sollu bir çok tur acentesi var. Detaylı bilgi alabilirsiniz.

En Sevdiğim Butik Otel Tarzı : Küçücük ! 

Otel küçük aslında. İki bina arası havuz var. Kahvaltılar için bir önceki akşamdan görevli geliyor ve neler isteyeceğinizi soruyor. Ona göre de sabah kahvaltı odanıza veya odanız önünde bulunan masaya getiriliyor. O anlamda gayet keyifliydi. Ayrıca wifi servisi de bulunuyor otelde.

Otel rezervasyonu ve tesis hakkında bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Yorumlar