Bali’de konaklama için en en en güzel tavsiyelerden birini vereceğim. Özellikle aileler ve yeni evli çiftler için son derece uygun bir yer. Gerçekten resort kelimesinin hakkını sonuna kadar veren bir tesis Paragon Resort. 2 gece konakladığım bu tesiste son derece dinlendirici bir tatil geçirdim. Hatta otel personeli öyle güzel yaklaştı ki, bazen kendimi bir bebek gibi hissettim 🙂 Gerçekten ilgileri inanılmazdı !

Konumu Gayet Güzel ! 

Konum meselesinde havalimanına çok yakın bir noktada olduğunu söylemem gerekiyor. Ayrıca, Patawa ve Jimbaran Plajlarına da son derece yakın bir noktada konumlanmış durumda otel. Zaten otelin girişinde sürekli bekleyen taksiler var dilerseniz 5 dakika gibi bir sürede pazarlık yapabilir ve gideceğiniz rotaya göre bir güzergah çıkartabilirsiniz. Bu arada unutmuyoruz ! Taksilerle pazarlıkta %50 pahalı söylüyorlar. Mutlaka ilk fiyata aldanmayın.

Konfor Harika ! 

Fotoğrafta da gördüğünüz gibi havuzun hemen dibindeki odalardan birinde konakladım. Ve gerçekten gündüzü ayrı, akşamı ayrı güzeldi. Gündüz hemen havuza girebiliyordum. Hatta yüzümü havuzda yıkadım desem yeridir. Akşam ise bir fener veriliyor her oda önüne. O feneri yanına alıp bir şeyler içiyorsun ya, önde de havuz. Değmeyin keyfime. Ayrıca odalar son derece ferah ve şık dekore edilmiş. Yatak rahatlığı ise yine memnun edici seviyedeydi.

SPA’da Uyudum ! 

Vallahi bunu yazarken biraz çekindim ama ne yapayım 🙂 Öyle iyi geldi ki, Malezya ve Endonezya seyahatinin sonlarına gelirken otelde SPA deneyimi yaşadım. 90 dakika kadar süren seansta sanırım bir ara iyice şımardım ve bıraktım kendimi artık. Uyumuşum, içim geçmiş. Son derece konuya hakim masörler sayesinde bir güzel dinlendim, vücudu şımarttım diyebilirim. Paragon tavsiyeme uyar buraya gelirseniz, mutlaka spa deneyimini de yaşayın derim.

Restoran’ı Unutmayalım ! 

Otelde konakladığım 2 gecede de akşamları yemek işini otelin restoranında yaptım. Özellikle Asya mutfağı konusundaki başarıları tüm seyahatte alışamadığım Asya mutfağı konusunda biraz yardımcı oldu bana. Çok lezzetli bir deneyim yaşadım gerçekten. Ayrıca, Asya yemeği dışında da dünya mutfağından bir çok lezzet bulunuyor. Sabah kahvaltısı ve öğle öğününde de memnun eden, güzel bir menü yelpazesi bulunuyor.

Özetle, eğer Bali’ye yolunuz düşerse seçenekleriniz arasında mutlaka Bali Paragon olmalı derim. Otel ile ilgili detaylara ve rezervasyon için buraya tıklayabilirsiniz.

Yorumlar