Jakarta, Endonezya’nın başkenti ve aynı zamanda en kalabalık koca binaların bulunduğu büyük bir metropol. Bu şehirde gezerken ne kadar merkezi bir noktada konumlarsanız o kadar zamandan kazanırsınız ve seyahatiniz kolaylaşır. Bu sebeple 15 günlük Asya seyahatimde final kısmını Jakarta’ya sakladım ve bu güzel şehirde konaklamamı Mercure Cikini Hotel’de yaptım. Sizlere konaklamam ile ilgili deneyimlerden kısa kısa bahsedeyim hemen.

Konumu Gayet İyi ! 

Otelin bulunduğu konum gayet iyi ister yürüyerek ister taksi ile şehirde gezilecek bir çok noktaya kısa sürede ulaşabilirsiniz. mesela mı ?

Sabang Street : 1,7 km

BCA Tower : 1,9 km

National Museum Of Indonesia : 2,8 km

Central Park Mall : 5,6 km

Lubang Buaya Memorial Park Museum : 12,8 km

Ragunan Zoo : 13,2 km

Monumen Nasional : 3,6 km

Istiqlal Mosque : 4,1 km uzaklıkta. Bu noktaların hepsine taksiyle çok kısa süre içinde ulaşmak mümkün efendim.

Konfor ve Personel İlgisi Şımartıyor 🙂

Otelin en beğendiğim özelliklerinden birisi konforu ve personel ilgisiydi. Zaten Accor Grubun en hassas noktalarından birisi her zaman buydu. Daha önceki deneyimlerden de tahmin ettiğim bir konfor vardı. Mercure Cikini’de 5.katta kaldığım otelde yatağın konforu ve odanın ferahlatıcı renkleri gayet memnun ediciydi. Bu konuda aklınzıda soru işareti bulunmasın derim efendim.

Restoran Dolu Dolu

Restoranda gerek açık büfede gerek ise a la carte yemek deneyimlerimde Asya mutfağı ve Endonezya lezzetlerinde bir çok deneyimde buludum. Lezzetlerin her biri özenle sunuluyor ve işini çok iyi bilen ustalarca hazırlanıyor belli. Açık söylemek gerekirse, Endonezya’da yediğim en güzel yemekleri burada Mercure’de yemiş olabilirim. Baya iyiydi hakikaten.

Jakarta seyahatinizde tercih edebileceğiniz son derece güzel bir hotel Mercure Cikini. Otelin fotoğraflarını incelemek veya rezervasyon yapmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

 

Yorumlar