Zannedersem son dönemde huzur bulduğum, kafamı dinlediğim bir anı ilk defa yakaladım Hünnap Han’da. Uzun zaman sonra ayağını uzatıp, yıldızlara bakmak ne demekmiş bir kez daha hatırlattı bana burası. Sizlere Çanakkale Küçükkuyu’ya bağlı Adatepe’den bir konaklama hikayesi anlatayım hadi.

Adatepe’nin Tek Havuzlu Oteli

Adatepe malum önemli bir sit alanı ülkemizde. Öyle kafana göre tesisleşeyim durumu da yok. Adatepe’de topu topu 3 tane otel var. Bunlardan tek havuzlu olan ise Hünnaphan. Üstelik suyu dağlardan geliyor desem ? Hakikaten öyle. Bunu duyduğumda çok şaşırdım ama suyu dağdan gelen bir havuz var Adatepe’de. Adatepe’nin sıcaklığında öyle de iyi geliyor ki sorma gitsin. Hatta bir ara kendimi mahçup hissettim biliyor musun ? Havuzun bir kısmı sokaktan geçenler tarafından rahatlıkla görülebiliyor. Adatepe’yi keşfetmeye çalışanlar bizi yüzerken gördüğünde söylediği tek bir şey var. Oooh !

Adı Bahçeden Geliyor 

Hünnaphan’ın adı bahçesindeki 180 yaşındaki Hünnap ağacından geliyor. 22 odalı butik gibi gözükse de yazlık muamelesi yapan bu keyifli otel 3 farklı binadan oluşuyor ve binaların hepsi birbirine çok yakın mesafede. Yaz kış açık olan tesiste sadece yazın havuz keyfi yapıldığı gibi, kışın da şömine başında keyif yapan çiftlerin geldiğini öğrendim. Yani yılın her döneminde farklı bir duygu yaşayabileceğiniz biir tesis Hünnaphan.

Merkezlere Yakın

Öncelikle Assos yaklaşık 20 dk mesafede. Altınoluk, Küçükkuyu gibi merkezler de çok kısa sürede ulaşabileceğiniz konumda. Gezilecek neresi var diye sorarsanız ise Adatepe sokakları başlı başına bir tarih zaten. Onun dışında, Altınoluk, Assos, Gürle Şelalesi, Bergama, Troia gibi bir çok merkez de gayet yakın mesafede. Ben Ege turuna çıktığımda 1 günümü buraya ayırdım ve inanılmaz dinlenerek bir yolculuk yaptım. Aynısını size de öneririm. Ege turunuza Adatepe’den başlayın efendim. Bu güzellikler gezinize güzel bir start olacaktır.

Ağa’nın Odası

Ağa zevkli adammış hakikaten. Resepsiyonun da olduğu ana binada tüm Adatepe’yi görebileceğiniz bir oda var. Bu oda zamanında konağın sahibi köy ağasınınmış. Ağa öyle zevkli adammış ki, odanın pencerelerini ve yatağı koyacağı yeri denizi ve köyü görebileceği bir cephede tasarlamış. İki katlı olan bu odayı, tesisi ziyaret ettİğinizde başka odada kalsanız bile, görmenizi öneririm.

 

Yorumlar