Şuan dünya üzerinde kaç milyon insan var acaba burada olmak isteyen.  Kendimizi hep bu soruyla daha şanslı hissettik. Maç günü geldi. Sanki doğuştan Barcelona taraftarıyım. Kanımı kesseler bordo lacivert derler ya, o havadayım. Dürüst olmak gerekirse bilet fiyatları Türkiye şartlarına göre bi tık daha pahalı.. Ama kaç kere geliyorsun Nou camp’a  Stadın olduğu alan büyük bir kompleks. Katalunya Meydanından metroya biniyoruz. Nou camp’a yakın 2 metro istasyonu var. Bunlar, Les Corts ve Collblanc istasyonları.

Ve Nou Camp’a giriş için bi kaç adım kaldı. Stada giriş için 132 kapı varmış. Şoke olduk çünkü Türkiye’de en fazla kapı sayısı 40 sanırım.  Stada girerken dikkatimi çeken o kadar çok şey var ki, turnike sistemi yok. 1 adet görevli sadece bilet üzerinde bulunan barkodu kontrol ediyor. Çantama bile bakılmadı. İnsanların üzerine gelmiyorlar. Sokakta halı saha maçını izlemeye girersin ya hani. Öyle giriyoruz stada ve susuyoruz. Rahatça maça girmenin keyfini alıyoruz.

Gerçekten Nou Camp etkileyici bir mabet. Kapı sayısı fazla olduğu için stad maç başlamadan 5 dakika içinde doluyor. Harika bir yerden Barcelona-Sevilla maçını bekledik. Meksika dalgası, Messi tezahüratları ve mükemmel bir atmosfer sonucu maç 5-1 bitti. Goller Messi (3), Rakitic ve Neymar’dan geldi. Mest olduk tabi ki. En güzeli ise, meğer Messi attığı 3 golle La Liga tarihinin en çok gol atan oyuncusu olmayı başarmış. Bu tesadüfle Barcelona tarihine tanık olduk.

20130519_205402

Biletler nereden alınabilir ?

www.ticketmaster.es

www.fcbarcelona.com

 

Bilet fiyatları nedir ?

39€ – 560€ arasında değişiyor.

Yorumlar