Hava olmuş 40 derece Tahran’da nefes alacak aynı zamanda da göze hoş gelecek, keyifli bir mekan ararken buraya denk geldim. Tahran’ın en merkezi noktalarından birinde önünden geçerken cafe olduğunu anlamadığım sonradan uyanıp içine girdiğim ve son derece keyifli 2 saat geçirdiğim bir mekan Tehroon Cafe.

Çok güzel bahçesinde oturabilir, havuz sesinde biraz kafa dinleyebilirsin. Yok ya üşürüm içerisi olsun dersen dantelli masalarda oturabilir ev ortamını aratmayan bir mekanda arkadaşınla sohbet edebilirsin. Son derece beğendiğim hatta hayran kaldığım bir mekan Tahroon. Çalışanları da bir o kadar ilgili.

Peki ne yiyebilirsin ? 

Buranın mutfağı kısıtlı öyle aman aman lezzetler sunmuyor. Butik bir kahveci gözüyle bak buraya lütfen. Safranlı dondurma, kavunlu veya karpuzlu frozen, ya da çay. Lezzetlerimiz sınırlı ama kaliteli efendim.

Fiyatlar ise süper ötesi makul. 2 Çay,, 2 dondurma, 1 Frozen içtik 30 TL hesap ödedik. Daha da ne diyeyim. Yeme de yanında yat cinsinden efendim.

Mesai bitimi ve haftasonu ilgi artıyor !

Mesai bitiyor, okullar dağılıyor derken bu cafeye ilgi de artıyor tabi. Gün içinde olmayan kalabalık gün sonunda artarak devam ediyor ve artık mekan girişinde sıra oluyor. Kapasitesi sınırlı olan mekanda da bu farklı bir yönteme dönüşmüş. Her geleni kabul edebilmek ve insanları çok bekletmemek için bu cafede oturma süreniz var efendim. Max. 2 saat !

Yine de mutlaka uğranması gereken ev ortamında bir cafe..

Tahran’a yolunuz düşerse önerilir.

 

Tehroon Café
No.39, khosrow st, (Villa street)
Tahran, Tehran
İran

Yorumlar