Amsterdam’da Ajax’lı olmak nasıl bir duygu diye düşündük ve hayata geçirdik planımızı.

Amsterdam kozmopolit bir şehir olduğu için her kültürden insanı barındırıyor. Her insanın merakını cezbedecek bir nokta mutlaka var. Vondelpark, Red Light, Van Gogh farklı insanların ilk uğrayacağı noktalar olabilir. Ben bu noktaların yanına spor alanlarını da ekliyorum. Amsterdam ArenA’ya da bu merakla gittim. Amsterdam ArenA’ya metro ile 15 dakikada rahatlıkla gidebiliyorsunuz. Stadyum, antrenman sahaları ve alışveriş merkezlerinin de içinde bulunduğu büyük bir kompleks içinde yer alıyor. 51.628 kişilik kapasiteli bu devasal stadyuma girerken pek heyecanlandım desem yeridir.

Rakip Groningen. Lider takım taraftarı gibi Ajax’ı destekliyoruz tabi. Tribün Türkiye’de ki futbol ortamına göre daha sessiz sakin kesinlikle. Çıt çıkmıyor bazen. Gol olmasa kendimi tiyatroda sanabilirdim. Metro’da formasıyla gelen teyzeleri gördüğümde sinyali almıştım aslında. Amsterdam’da futbol demek opera, tiyatro gibi bir etkinlik sadece.

Amsterdam Arena’da en dikkatimi çeken şey iletişim imkanı. Ücretsiz Wi-fi olması ve telefonla kesintisiz görüşebilme imkanı gerçekten her stadda olmayan bir durum. Darısı Türkiye stadlarının başına.

Buarada unutmadan, maç 2-0 Ajax lehine bitti. Maçtan sonra sahne sanatçılarını yani futbolcuları alkışladık ve uslu uslu staddan ayrıldık.

 

Biletieri nereden alınabilir ?

www.visitajax.com

Bilet fiyatları nedir ?

45 € – 600 € arasında değişiyor.

 futbol1

Yorumlar