Sanıyorum gezmeye başladığımdan beri kalabileceğim en iyi otellerden birinde kaldım Paris’te. Neden farklı Seymen ? diye sorarsan hemen cevaplayayım. Son derece misafirperver, şık dekore edilmiş ve en özeli kendimi evimde gibi hissetmeme sebep olan hizmetleri nedeniyle çok beğendim. Hadi sizlere biraz Otelden bahsedeyim kısa kısa.

Konumu Gerçekten Baya İyi

Paris’in 7. bölgesinde, Hôtel des Invalides’e sadece 5 dakikalık yürüme mesafesinde yer alıyor. Eyfel Kulesine yaklaşık 10 15 dakika kulenin ucunu gördüğüm sokaklardan yürüyerek gittim. Zaten kapıdan çıktıktan itibaren tabelalar yönlendiriyor seni. Tour Eiffel yazısı gerçekten baya heyecanlandırıyor orası kesin. Ayrıca, güzel havalarda d’Orsay ve Louvre müzelerine de 20 25 dakika yürüyerek ulaşabilirsiniz. Olmadı hemen dibinde diyebileceğim bir noktada metro durağı École Militaire bulunuyor. Buradan bir çok noktaya çok kısa sürede ulaşabilirsin.

Odası Çok Geniş ! 

Oda meselesine geldiğimizde, bir kere oda gerçekten çok kumandalı. Her şeyi oturduğunuz veya yattığınız yerden yönlendirebiliyorsunuz. Perdeyi, ışıklandırmayı, televizyonu vs vs. Özellikle televizyonda yer alan Türkçe altyazılı filmler beni benden aldı. Hiç bir ülkede böyle bir hizmet görmedim bugüne kadar. Hızlı ve Öfkeli, Mumya gibi filmleri burada Türkçe altyazılı izleyebiliyorsunuz. Açıkcası, kışın gidince hava 17.00 gibi kararıyor ve yapacak şeyler azalıyor soğuk havada. Bu açıdan içkini alıp odada film keyfi yapabilirsin. Bu gerçekten güzel düşünülmüş bir detaydı çok hoşuma gitti benim.

Kahvaltı’da kendimi Pastahane’de Hissettim ! 

Bu kısım baya iyiydi. Kendimi açık büfede bir pastahanede gibi hissettim. Belli ki Le Cinq Codet bu konuda çok hassas ve ilgili. Müşterilerinin konforu ve damağı için bir çok şeyi düşünmüşler. Çok güzel kruvasanlar, kekler vardı ama beni benden alan yine Fransız Ekmeği oldu. Ayrıca, talebiniz doğrultusunda omlet de yapılıyor. Fotoğraf anlatsın durumu. Avrupa’da gördüğüm en iyi açık büfe tezgahlarından birine denk geldim Paris’te.

Otelde rezervasyon yapmak ve incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Yorumlar