Lyon’da nerede kalınır diye soranlara artık mükemmel bir tavsiyem var. Lyon’un kalbinde tam iki nehir arasındaki karada yer alan bu hotel başta konumu olmak üzere beni bir çok noktada kendine bağladı. Eski ama çok güzel yenilenmiş bir binada konforlu bir konaklama yaşadım. Hotelim 5 yıldızlı değiildi ama personelin samimiyeti ve bana verdikleri konfor çok hoşuma gitti. Çok memnun kaldım. Sizlere Lyon konaklamamdan bahsedeceğim biraz.

Konaklama beni benden aldı.

Konaklama gerçekten bir gezgiin için yataktan ve sıcak bir duştan ibaret olsa da, konumu gereği biraz merkezi olduğunda müthiş bir katkı sağlar. Neden mi ? toplu ulaşımı az kullanırsın, şehri yürüyerek tanıma fırsatın olur. Şehir içi ulaşım için ek bir bütçe çıkarmamış olursun vs vs. Bu sebeple Hotel Sillky benim için güzel bir avantaj oldu. Metro durağına 150 metre mesafede, Vieux Lyon’a 5 dakika yürüme mesafesinde olması gerçekten ciddi bir değerdi.

Kendine has özellikleri var.

Lyon malum gastronomi şehri. Bu sebeple, otelde kendini bu konsepte uydurmuş. Her gün 18.00-20.00 saatleri arasında Lyon şarabı ve peynir ikramı var lobby’de. Al şarabını otur kapıda sandalyene, bir yandan sokağın ritmini izle bir yandan şarabını yudumla. Oh değmeyin keyfime gerçekten. 🙂 Ayrıca gezginler unutulmamış. Kapı girişinde su alabileceğiniz bir de bölüm bulunuyor. Buradan suyu ücretsiz alabilir ve Lyon gezinizde enerji kaybınız olmadan devam edebilirsiniz.

O pencere neydi ya öyle.

Otelin en büyük avantajlarından birisi odada olan penceresi olabilir mi ? kesinlikle olabilir. Sabah kahvelerimi ve akşamları dışarıdan aldığım ufak atıştırmalıkları buraya çökerek tükettim. Hem şehrin en şık caddelerinden birini yüksekte kurulmuş bir şekilde izleme imkanım oldu. Hem de şehrin sesi kulağa hoş geldi ne yalan söyleyeyim ?

Kahvaltısı pek organik.

Kahvaltı biz Türklerin çok önemli bir öğünü malum. Lyon seyahatimde denk geldiğim sağlıklı yaşam için örnekler bu otelin kahvaltısında da geçerli. Fındık, kuru kayısı, kuru üzüm gibi bir çok sağlıklı ürün kahvaltı da servis ediliyor. Hatta, kahvaltının çok büyük bir bölümü bu tarz ürünlerden oluşuyor.

Lyon’a gelirseniz seçenekleriniz arasında olsun derim.

Yorumlar