Not : Bu makale soğuk balkanlarda sıcak bir konaklama deneyimi anlatmaktadır.

Ne enteresan ne hikayesi bol bir yer değil mi Saraybosna ? Sokaklarında yürürken, tepelerine çıkarken bir çok acının zulümün yaşandığı toprakları iliklerine kadar hissedebilirsin burada. Öyle de oldu. Duvarlardaki kurşun izleri, yerlerdeki kırmızı reçineler her biri farklı bir zaman dilimine götürdü beni. Saraybosna’ya tatile gelmemişim sanki. Dünya gerçekleriyle acımasızlıklarıyla yüzleşmeye gelmiş gibiyim. Böyle enteresan bir etki bıraktı bende işte Saraybosna. Bu yazıda sizlere Saraybosna’nın hikayesinden çok yaşadığım keyifli bir konaklama tecrübesini anlatacağım.

Konumu Baya Merkezi 

Gate Of Sarajevo son derece merkezi bir konumda Inat Kuca’nın çaprazında kütüphanenin az ilerisinde benzinliğin yanında konumlanmış durumda. Başçarşı’ya 5 dakika yürüme mesafesinde sadece. Saraybosna’da konaklıyorsanız otelinizi zaten buraya yakın yapmalısınız kesinlikle. Havalimanından şehir merkezine geldikten sonra bir ulaşım aracına ihtiyaç duymadık gerçekten. Kış şartlarında ise otelin konumu ayrıca önem kazanıyor. Çünkü çok soğuk ! Ve bir an önce otele gitmek istediğinde Saraybosna şartlarında otelin merkezi olması biraz daha önem kazanıyor tabi 🙂

Kahvaltısı Mest Etti Gerçekten ! 

Türkiye’den yurtdışına çıkınca kahvaltı konusunda hep bir acabamız olur ya. Bu otelde alıştığım o cümleden arındım resmen. Kahvaltısı gayet başarılı ve Avrupa standartlarında zengin denilebilir. Kruvasan ve kanepe gibi hazırlanmış tadımları son derece başarılıydı. Ayrıca restoran da çok şık döşenmiş. O açıdan da gayet cezbetti. Personelin ilgisine ise değinmeden geçemeyeceğim. Sağolsunlar güleryüzleri hep yanımızdaydı.

Beyaz Oda Her Zaman Güzel ! 

Odaların beyaz olması bence çok önemli ve hoş bir detay. Ferahlık veriyor bana her zaman beyaz bir oda. 3.katta bulunan çatı pencereli odalardan birinde konakladım. Sabahları uyandığında çatıdan Saraybosna’ya bakmak gerçekten güzel oluyormuş meğer. Bu yüzden bu otelde kalmayı düşünürseniz sizlere Gate Of Sarajevo’yu kesinlikle öneririm pişman etmeyecektir.

Ufak Notlar

  • Otoparkı mevcut
  • Kahvaltı 08.00-11.00 arasında
  • Balkanlar soğuktur ya odaların ısısı nasıl dersen. Gayet güzeldi sorun yaşamadım.
  • Personel gayet ilgili.
  • Yeni bir otel izlenimi verdi bana. Son derece şık döşenmiş bir tesis.

Yorumlar