Merhaba , ben Seymen.

Valla net konuşayım. Ne profesyonel fotoğrafçıyım, ne gurme, ne de profesyonel bi rehber..

Dünya denen misafirhaneye geldim sadece. Şimdi de tüm odalarını gezmeye çalışıyorum. Her odanın ayrı ayrı detaylarını inceliyor ve  fotoğraflarıyla insanlara tanıtmaya çalışıyorum. Neden bu emek diye sorarsan ? Gelin siz de misafir olun diye !

Seymen , 1986 doğumlu ve İstanbul’da yaşıyor. Bahçeşehir Üniversitesi stratejik pazarlama ve marka yönetimi mezunu,  futbol hakemliği yaparken başladı gezmeye.. Önce stad stad gezdi. Stadlar yetmedi. Şimdi şehirlere geldi mesele.. Bakmayın durmadan mobil modda olduğuna aslında medya sektöründe  çalışıyor ve gezmek için sürekli fırsat kolluyor.

Büyük şehirlerde küçük güzellikler peşinde koşmanın, hayalleriyle geldiği yerde başka hayaller kurma peşinde kendisi. Gözüne çarpanları hemen karalamayı, açtığı haritadan yeni güzergahlar belirlemeyi, ayakkabısını eskitinceye kadar yürümeyi, gittiği şehrin spor tutkusunu araştırmayı, mutfağını test etmeyi ve anılarını ölümsüzleştirecek fotoğraflar çekmeyi seviyor.

 

Seyahatlerimden hoşuma giden noktaları ve tecrübelerimi paylaştım. Senin adın blogger dediler. Kaldı üzerimizde blogger olduk öyle iyi mi ?

Neyse, bende durum bu. Seyahat yazılarım ve fotoğraflarım eminim daha keyiflidir 🙂

Kahve ve keyifle okumanız dileğiyle..

Çok Sorulan Sorular 

Bu değirmenin suyu nereden geliyor ?

-Birikimimin bir kısmını geziye ayırdığım gerçek. Ama en önemlisi planlı olmak bence. Derli toplu plan yaptığında, bileti ucuza alıyorsun, otelden indiirim alıyorsun vs vs. erken kalkan yol alır gerçekten doğru.

Bu kadar gezi planını nasıl finanse ediyorsun ?

-Plan plan plan ! Sadece düzgün planlama yapıyorum. Önümüzdeki 3,4 ayın haftasonları nereye gideceğim belli şimdiden. Buna göre plan program yapınca hem biletleme kısmı daha ekonomik oluyor hem de önümü görüyorum. Şehri araştırmam için önümde bir süre oluyor.

Gezi planlarken en büyük avantajın ne ?

-Haftasonları çalışmamam ve yıllık izinlerim.

Fotoğrafçılık eğitimi aldın mı ? Eğitim veriyor musun ?

-Hayır eğitim almadım. Eğitim almadığım içinde eğitimci bilgim yok

Notlar

Not : Yazdığım diğer mecraları Basında mıyız ? kısmından görebilirsiniz.

Not 2 : Bu sayfada gördüğünüz yere ayak basmışımdır. Birebir tecrübelerimi bu yüzden aktarıyorum. Gitmediğim destinasyonun yorumunu yapamıyorum henüz (:

Not 3 : Profesyonel fotoğrafçı değilim. Bu sebeple, siteye uygun olması adına web sayfasındaki fotoğrafların %10’u shutterstock gibi sayfalardan temin edilmektedir. Bazı fotoğrafların kalitesine ise, kendi çekimim nedeniyle kötü diyebilirsiniz 🙂

Not 4 : Yazdığım bir cafe tavsiyesiyle gidip bir kahve içerseniz ne mutlu bana. Site amacına ulaşmış demektir. Ticari amaç olmaksızın. Tavsiyeler üzerine kurguludur bu site.

Not 5 : Sayfa tamamen kendi yaptığım bir platform. Bu sebeple eksik gedik olabilir kusura bakmayın 🙂