İndirilmesi Gereken Seyahat Uygulamaları

Cep telefonumuz olmazsa olmazımız artık. Peki gezen biriysen bu telefon içinde hangi uygulamaları kullanmalıyız ?

Seyahat uygulamaları bir çok seyahatta zamandan kazanmanızı sağlayabilir. Bu yüzden aşağıdaki uygulamalardan işinize yarayan olursa değerlendirin derim.

maps.me

Kullandığım ve memnun duyduğum en iyi harita programlarından birisi. Internet olmasa bile offline çalışıyor. Gayet iş bitirici bir navigasyonu da mevcut.

foursquare

Benim hayati programlarımdan birisi. Bulunduğu lokasyon çevresinde ki en iyileri sıralaması açısından gayet başarılı. Harita uygulaması yine en az maps.me ve google kadar iyi.

Google Maps

Harita uygulamalarının performansı seyahat ettiğiniz noktalara göre değişiklik gösterebiliyor. Benim favori uygulamalarımdan birisidir. Bazen daha iyi çalışıyor.

Yandex Çeviri

Neden bilmiyorum ama google’dan daha iyi olduğunu düşünüyorum. Yandex çeviri uygulaması da olmazsa olmazlardan.

Couchsurfing

Seyahat ettiğiniz şehirlerde birinin evinde misafir olabiliyorsunuz bu uygulama sayesinde. Türkiye’de çok fazla kullanılmıyor. Konaklamayı düşündüğünüz kişinin geçmişte misafirleri nasıl ağırladığı ile ilgili referans bölümü de var. Gayet güzel işleyen ve bozulmamış bir platform.

Rome2rio

2 nokta arasında ki total mesafeyi ölçmeye yarıyor. Ayrıca aradaki bu yolu hangi vasıtalarla atlatabileceğin ile ilgili bilgiler de içeriyor.

Booking

Olmazsa olmaz kullanımlardan birisi. Genelde şöyle bir taktik uyguluyorum. Hoteli buradan netleştiriyorum ve arıyorum. Sonrasında uygun fiyata daha güzel bir teklifle karşılaşıyorum. Hotel portföyü bir çok ülkede gayet zengin.

Tripadvisor

Her seyahatimde indirdiğim bir uygulama. Çok güzel işe yarıyor. Bir şehri yerlisi gibi gezmeni sağlıyor. Kesinlikle öneririm. Gitmeyi düşündüğün lokasyon hakkında olumlu olumsuz yorumları da gözlemleme şansın oluyor.

Airbnb

Hoteller pahalı geldiğinde alternatif olarak kullandığım bir uygulama. Genellikle ev kiralayan kişilerin kullandığı bir uygulama. Bazı ülkelerde çok işe yarıyor.

XE Currency

Döviz çeviren bir uygulama. Anlık hesaplarda kullanabilirsiniz.

Skype

Görüntülü konuşmanın çığır açtığı bir uygulama benim gözümde. En kaliteli görüntülü konuşma yöntemlerinden birisidir.

Momondo

Son güncelleme ile birlikte dünyanın her yanındaki uçak biletlerinin fiyatlarını ve saatlerini rahatlıkla öğrenebiliyorsun.