Floransa Gezi Rehberi

Floransa yemek noktaları gerçekten oldukça dekoratif ve lezzetli mekanlardan oluşmaktadır.

Trattoria Za Za

Türif mantarlı Ravioli ! Kesinlikle denenmeli. Bir çok ürününe bayılabilirsin. Burası için uzun zamandır gezerim böyle yemek yemedim diyen insanlar var diye duymuştum haklılar da. Izgara et ve makarna çeşitleri de oldukça lezzetli. Kesinlikle ve kesinlikle ilk tavsiye edeceğim yer burası olur. Buarada unutmadan , kişi başı 2,5 Euro servis ücreti var. Diğer yemeklerin hepsi güzel, garsondan öneriler de alarak harika bir akşam menüsü oluşturabilirsiniz. İçecek olarak ‘vino di casa’(mekanın özel şarabı) seçmek bütçenizi korur.

_DSC1882-Edit IMG_9041

Osteria Santo Spirito

Etli patates diyebileceğimiz, sliced beef’i deneyebilirsiniz. Trüflü Biftek de gayet şahane. Et restaurantı aslında. Garsonları da çok sempatik ve ilgiliydi. Güzel lezzetlerden birisidir.

osteria

Gusta Pizza

Floransa’nın 1 numaralı pizzacısı. İşlerini çok iyi yaptıkları için sıra olacak. Ama korkmayın hızlı geliyor sıra. Pizzalar arasında favorim, Gusto Pizza. Kasanın oradaki bankodan pizzanızın üzerine dökmek için acılı zeytinyağı almayı ve oturduğunuzda içi madeni para ve yazı dolu masaları incelemeyi unutmayın.

Trattoria Gargani

İtalya’ya gelip makarna yemeden dönülmez. Floransa’da bu işin bence en iyilerinden birisi burası. Safranlı karidesli makarna gayet iyi. Fiyat olarak da üzmez. Yemek sonrası tiramisu da iyi gidiyor.

trattoria-gargani-20121127-180157

Giubbe Rosse ve Gilli
Floransa’nın en bilinen restoranlarından birisi. Burada salonda oturmak da keyifli ama ben yine ayaküstünü tercih ediyorum. Kasada ödememi yaparken de mutlaka bir paket Cantucci alıyorum. Çifte fırınlanmış bademli Cantucci hem Siena hem Floransa’da pastane ya da market heryerde çokça karşımıza çıksa da denediklerim içinde en lezzetlisinin Gilli’de olduğunu düşünürüm. Floransa’da güzel bir yemek yemeliyim diyen gezginler için güzel bir deneyim olabilir.

3a8d9dc189c6052b2b745fd13c1ae05abd6c7d21-x425