Floransa Gezi Rehberi

Floransa Alışveriş Noktaları

Floransalılar ortaçağdan beri, zanaatkarlığa büyük saygı ve ilgi duymuşlardır ve şehrin zarif mağazaları, mallarının kalitesiyle ünlüdür. Özellikle altın mücevherler , deri eşyalar, antikalar ve giyim Floransa’nın İtalya’nın en iyi alışveriş merkezlerinden biridir. 15 Ağustos civarında, bütün mağazalar ve restoranlar en az 7-10 günlüğüne kapanır. Floransa’nın merkezindeki bazı turit odaklı mağazalar açık kalır ve genellikle yaz tatili sırasında da kapanmaz.

Antika ve röprodüksiyonlar

Antika dükkanlalrı, hepsi nehrin kuzeyinde Duomo  çevresinde toplanmıştır. Fiyatları biraz yüksektir.

Seramik

Pahalı, yüksek kalite porselenleri vardır Floransa’nın. Asırlık Toscana model ve renkleri kullanılarak elde edilen bu parlak seramikleri , merkezdeki birkaç büyük ev eşyası mağazasında, makul fiyatlara bulabilirsiniz.

Moda

Floransalı tasarımcı ve üreticiler yılın tasarımlarını kadınlar, erkekler ve çocuklar ile ev eşyaları için yılda iki kez düzenlenen “Pitti” ticari gösterinde sunarlar. Dünyaca ünlü İtalyan markalarının giyim eşyaları ve ayakkabıları özel butiklerde biraz daha ucuza satılırlar. Daha ilginci ise etikete o kadar da önem vermeyip kaliteyi ilk bakşta anlayan müşteriler için satılan, bölgesel üreticilerin elinden çıkma eldiven,atkı , kemer ve diğer deri eşyalar gibi aksesuvarlardır.

Altın ve gümüş işleri

Altın mücev tasarımları pahalıdır. Ancak altın, muska, zincir, küpe gibi daha basit parçaların fiyatları makul, bulunmaları da kolaydır. Her parçanın, saf altından olduğunu doğrulayan bir damgası olması gerekir. Vitrin gezilecek nihai yer ise, tabii ki , her vitrinin bir öncekinden daha çekici olduğu, göz kamaştırıcı kuyumcu dükkanlarıyla kaplı asırlık köprü Ponte Vecchio’dur.

Shopping-in-Florence-San-Lorenzo-market

Tığ İşleri

Masa örtüleri gibi parçalar kaçınılmaz olarak daha pahalıdır ve nakliye fiyatı çok yüksektir. Küçük çerçeveli kuş ve çiçek resimlerir ya da Toscana ve Floransa mağazaları gibi eserler de hoş hatıralardır.

Deri Ürünleri

Floransa, ortaçağdan bu yana iyi kalited ederi ürünleriyle tanınır. Derinin önde gelen isimleri, Ferragamo ile Gucci’nin memleketi burasıdır. Sırasıyla, Milano ve Roma ile ilişkili iki marka Prada ve Fendi de Floransa tepelerinde üretilmektedir. San Lorenzo’nun meşhur pazarı, el çantaları ve valizlerden cüzdan ve eldivenlere kadar her şeyin satıldığı deri tezgahlarıyla doludur.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA